Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/usr/home/Stefan/domains/sollare.pl/public_html/../../../vendor/pico-plugin.php) is not within the allowed path(s): (/usr/home/Stefan/domains/sollare.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/Stefan/domains/sollare.pl/public_html/lib/Pico.php on line 549 SOLLARE - Słoneczna energia

Elementy budowy instalacji fotowoltaicznej

Rekomendujemy stosowanie wyłącznie sprawdzonych i markowych technologii – a wszystko w rozsądnych cenach. Dbamy o odpowiedni dobór poszczególnych elementów instalacji solarnej, gdyż to od nich zależy wydajność, żywotność i bezawaryjność systemu przez cały okres eksploatacji.

Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne to grupa modułów fotowoltaicznych zasilająca jeden falownik lub znajdująca się w jednej wyodrębnianej płaszczyźnie. Częścią składową modułu fotowoltaicznego jest ogniwo fotowoltaiczne – to na ich poziomie dochodzi do wytworzenia energii.

Gwarancję na moduły fotowoltaiczne udziela jego producent, w związku z czym okres wynosi zazwyczaj od 10 do 15 lat, a w przypadku produktów premium nawet do 25 lat.

W naszej ofercie montujemy panele słoneczne renomowanych marek m.in.: Harp, Boviet, EXE, JA Solar, LG, Heckert, Aleo, REC, Trina.

Falownik

Falownik jest w zasadzie najważniejszym elementem sterującym pracą elektrowni fotowoltaicznej. Jego główną funkcją jest zmiana prądu stałego wytwarzanego przez moduły fotowoltaiczne na prąd przemienny, który znajduje się w naszych gniazdkach.

W naszej ofercie stosujemy falowniki Firmy Fronius, SMA oraz SolarEdge.

Konstrukcja wsporcza

Jej rolą jest zapewnienie odpowiedniego sposobu montażu modułów na gruncie lub budynku. Przez odpowiedni montaż rozumie się zapewnienie odpowiedniej wytrzymałości mechanicznej, stabilności oraz trwałości elektrowni fotwoltaicznej.