Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/usr/home/Stefan/domains/sollare.pl/public_html/../../../vendor/pico-plugin.php) is not within the allowed path(s): (/usr/home/Stefan/domains/sollare.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/Stefan/domains/sollare.pl/public_html/lib/Pico.php on line 549 SOLLARE - Słoneczna energia
Solar

Dla Rolnictwa

Dzięki zamotowaniu instalacji fotowoltaicznej na stałe możesz zmniejszyć wydatki na energię w twoim gospodarstwie rolnym. Ponad to jeśli wyprodukujesz więcej energii możesz ją przechować w sieci i wykorzystać w okresie największego zapotrzebowania Twojego gospodarstwa rolnego. Dzięki instalacji PV uchronisz swoje Gospodarstwo Rolne przed powyżką cen energii.

Skorzystaj z 25% ulgi inwestycyjnej

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy rolnik ma możliwość skorzystać z ulgi inwestycyjnej na instalację fotowoltaiczną. Na podstawie art. 13, art 13d ustawy o podatku rolnym -– podatnikom podatku rolnego przysługuje ulga inwestycyjna z tytułu wydatków poniesionych na obiekty środowiskowe. Ulga inwestycyjna przyznawana jest decyzją wydaną na wniosek podatnika po zakończeniu inwestycji i polega na odliczeniu od należnego podatku rolnego od gruntów położonych na terenie gminy, w której została dokonana inwestycja - w wysokości 25% udokumentowanych rachunkami nakładów inwestycyjnych.

Etapy realizacji projektu

1

Analiza doboru wielkości instalacji fotowoltaicznej

2

Przygotowanie projektu koncepcyjnego

3

Przygotowanie dokumentacji

4

Przygotowanie i złożenie wniosku o dofinansowanie

5

Budowa i montaż instalacji

6

Podłączenie instalacji do sieci

Rekomendujemy stosowanie wyłącznie sprawdzonych i markowych technologii – a wszystko w rozsądnych cenach. Dbamy o odpowiedni dobór poszczególnych elementów instalacji solarnej, gdyż to od nich zależy wydajność, żywotność i bezawaryjność systemu przez cały okres eksploatacji.

W naszej ofercie montujemy panele słoneczne renomowanych marek m.in.: Sharp, Boviet, EXE, JA Solar, LG, Heckert, Aleo, REC, Trina. Gwarancję na moduły fotowoltaiczne udziela jego producent, w związku z czym okres wynosi zazwyczaj od 10 do 15 lat, a w przypadku produktów premium nawet do 25 lat.

Proponujemy zastosowanie falowników Firmy Fronius, SMA jak również SolarEdge, która jest producentem inteligentnej technologii która pozwala dzięki falownikom, optymalizatorom mocy i portalowi monitoringu na jeszcze większą kontrolę nad instalacją fotowoltaiczną, większe bezpieczeństwo i lepsze uzyski.

Wysoka efektywność

Przy analizie montażu elektrowni słonecznej bierzemy pod uwagę wszystkie aspekty, tak aby praca systemu PV była jak najbardziej efektywna. Podstawowym warunkiem optymalnej pracy instalacji PV jest zapewnienie modułom niezacienionego dostępu do światła słonecznego przez cały dzień, niezależnie od pory roku. Istotnym elementem jest również prawidłowe rozmieszczenie modułów tak aby instalacja wyprodukowała największą ilość energii z zainstalowanej mocy.

W sytuacji gdy na dachu lub gruncie znajduje się wiele przeszkód mogących wpływać negatywnie na pracę modułów PV, staramy się zoptymalizować pracę całej elektrowni poprzez samo ułożenie modułów.

W naszej analizie nie zapominamy o wpływie tzw. dalekiego horyzontu, który również może powodować zacienienie. Zapoznajemy się z planami miejskiego zagospodarowania przestrzennego oraz przeprowadzamy lokalny wywiad, tak aby wyeliminować możliwie wszystkie problemy.

Cena przyjazna dla Twojego portfela

Dobór ceny instalacji jest zawsze indywidualny dla każdego klienta. Ma na nią wpływ wiele czynników od kursu euro, długości kabli, ilości mocowań, rodzaju konstrukcji. Cena zależy również od tego czy instalacja umiejscowiona jest na gruncie czy dachu. Dlatego każdy rodzaj instalacji jest wyceniany indywidualnie.