Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/usr/home/Stefan/domains/sollare.pl/public_html/../../../vendor/pico-plugin.php) is not within the allowed path(s): (/usr/home/Stefan/domains/sollare.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/Stefan/domains/sollare.pl/public_html/lib/Pico.php on line 549 SOLLARE - Słoneczna energia
Solar

Dla Domu

Darmowa energia przez cały rok

Jako właściciel instalacji fotowoltaicznej stajesz się konsumentem energii jak również jej producentem. Posiadanie mikroinstalacji na potrzeby własne pozwala na obniżenie rachunków za prąd. Wyprodukowana energia, która nie zostanie zużyta trafi do sieci, skąd w okresie największego zapotrzebowania zostanie odebrana w dowolnym momencie od zakładu energetycznego w ciągu roku rozliczeniowego.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o OZE każda osoba fizyczna rozlicza się z zakładem energetycznym na podstawie systemu opustów. Oznacza to, że właściciele elektrowni słonecznych o mocy do 10 kW za każdą 1kWh oddaną do sieci mogą sobie odebrać 0,8 kW, a właściciele instalacji powyżej 10 kW do 50 kW mogą sobie odebrać 0,7 kWh za każdą 1 kWh oddaną do sieci.

Etapy realizacji projektu

1

Analiza doboru wielkości instalacji fotowoltaicznej

2

Przygotowanie projektu koncepcyjnego

3

Przygotowanie dokumentacji

4

Przygotowanie i złożenie wniosku o dofinansowanie

5

Budowa i montaż instalacji

6

Podłączenie instalacji do sieci

Rekomendujemy stosowanie wyłącznie sprawdzonych i markowych technologii – a wszystko w rozsądnych cenach. Dbamy o odpowiedni dobór poszczególnych elementów instalacji solarnej, gdyż to od nich zależy wydajność, żywotność i bezawaryjność systemu przez cały okres eksploatacji.

W naszej ofercie montujemy panele słoneczne renomowanych marek m.in.: Sharp, Boviet, EXE, JA Solar, LG, Heckert, Aleo, REC, Trina. Gwarancję na moduły fotowoltaiczne udziela jego producent, w związku z czym okres wynosi zazwyczaj od 10 do 15 lat, a w przypadku produktów premium nawet do 25 lat.

Proponujemy zastosowanie falowników Firmy Fronius, SMA jak również SolarEdge, która jest producentem inteligentnej technologii która pozwala dzięki falownikom, optymalizatorom mocy i portalowi monitoringu na jeszcze większą kontrolę nad instalacją fotowoltaiczną, większe bezpieczeństwo i lepsze uzyski.

Wysoka efektywność

Przy analizie montażu elektrowni słonecznej bierzemy pod uwagę wszystkie aspekty, tak aby praca systemu PV była jak najbardziej efektywna. Podstawowym warunkiem optymalnej pracy instalacji PV jest zapewnienie modułom niezacienionego dostępu do światła słonecznego przez cały dzień, niezależnie od pory roku. Istotnym elementem jest również prawidłowe rozmieszczenie modułów tak aby instalacja wyprodukowała największą ilość energii z zainstalowanej mocy.

W sytuacji gdy na dachu lub gruncie znajduje się wiele przeszkód mogących wpływać negatywnie na pracę modułów PV, staramy się zoptymalizować pracę całej elektrowni poprzez samo ułożenie modułów.

W naszej analizie nie zapominamy o wpływie tzw. dalekiego horyzontu, który również może powodować zacienienie. Zapoznajemy się z planami miejskiego zagospodarowania przestrzennego oraz przeprowadzamy lokalny wywiad, tak aby wyeliminować możliwie wszystkie problemy.

Cena przyjazna dla Twojego portfela

Dobór ceny instalacji jest zawsze indywidualny dla każdego klienta. Ma na nią wpływ wiele czynników od kursu euro, długości kabli, ilości mocowań, rodzaju konstrukcji. Cena zależy również od tego czy instalacja umiejscowiona jest na gruncie czy dachu. Dlatego każdy rodzaj instalacji jest wyceniany indywidualnie.